*** به آبـي دلان خـوش آمديـد ***

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: همه چیز درباره ی بازیگران محبوبمان

آخرین بازدید
    ۰۸-۱۳۹۷-۱۱ [ ۱۰:۱۷]
    شماره عضویت
    7491
    عنوان کاربر
    مدیر بخش فوتبال خارجی - متعصب ترین کاربر آبی دلان از دید کاربران در "انتخابات سالانه برترین های آبی دلان در سال 93"
    بازیکن محبوب
    مجتبی جباری
    مربی محبوب
    ناصرخان-منصورخان-امیرخان
    میانگین پست در روز
    2.78
    سپاس ها
    18,025
    سپاس شده 43,693 در 8,478 پست

ویترین امتیازات

متن مصاحبه هانیه توسلی با مجله 40چراغ

بعد از ظهر برفی چلچراغ با هانیه توسلی
    گاهی دلم برای انتگرال تنگ می شود
    اکران فیلم "عصر جمعه" بعد از 10 سال انتظار و شنیدن ان همه تعریف ها و تمجید هایی که منتقدان جشنواره از ان کردند به اندازه ی کافی بهانه ی خوبی برای پرداختن به ان فیلم است . اما از این بهانه بهتر تصمیم ویژه کارگردان فیلم برای اکران "عصرجمعه" در کانون اصلاح و تربیت بود . یک چهارشنبه را با مونا زندی - هانیه توسلی و مهرداد صدیقیان در کانون اصلاح و تربیت گذراندم و بعد از ان قرار گفتگو با هانیه توسلی به روز یکشنبه برفی تهران رسید . پرونده ای که می خوانید گزارشی از ان نشست است و گفت و گویی با هانیه توسلی به بهانه "عصر جمعه" و "عصرروز دهم" که فیلم دیگر اکران این روزهاست .
    {خیلی چیزها هست که به جر سینما - ذهن من را درگیر می کند . من اصولا ادمی منزوی هستم اما درباره ی مسائل انسانی همیشه معتقدم که ما همه به هم مربوط هستیم - رفتار هر کدام از ما روی زندگی هم تاثیر می گذارد.}
    هانیه توسلی در بعد از ظهر برفی چلچراغ این حرف ها را درباره حضورش در نمایش فیلم "عصر جمعه" در کانون اصلاح و تربیت می زند . یک هفته قبل از این گفت و گو او را در همان نشست پایانی فیلم دیدم و از همان روز مهم ترین سوالم از هانیه - همان تصویر گفت و گوی خصوصی اش با دختری بود که پدرش را به قتل رساند .
    از هانیه سوال های زیادی می شود پرسید . ار روزهایی که در سینما گذرانده - خوشی ها و ناخوشی های حرفه ای اش و ... اما ان تصویر عجیب ردپای تمام سوالات اول و مهم این گفت و گو را پاک می کند و با هانیه از جایی شروع می کنم که سراغ دخترک کانون اصلاح و تربیت رفت .
    - اتفاق بامزه ای در روز چهارشنبه افتاد - ان دخترکی که پدرش را کشته بود در جمع درباره این ماجرا حرف زد . اما بعد تو او را کنار می کشیدی و در گوشه ای از سالن با او تنها حرف زدی . چرا ؟
    خب اتفاق تکان دهنده ای بود. در ان جمع همه ی بچه ها از اتفاقات و بلایایی که بر سشان امده بود تا به کانون رسیده بودند - حرف زدند . اما این که یک دختر جوان 16 - 17 ساله بگوید که من پدرم را کشتم - یعنی قتل و ان هم پدرش - خیلی تکان دهنده بود - من می خواستم بدانم چه اتفاقی افتاده - این دختر - مادر و خواهرش به کجا رسیده اند - چه دلیلی داشتند که پدرشان را کشته اند . ایا بالفطره قاتل هستند یا ان پدر چه کرده که این جنون به انها رسیده .
    - دنبال اصلاعات بودی برای کشف حققیت ؟
    دقیقا . البته یک دلیل دیگر هم داشت . من دو سال پیش در کلاس فیلمنامه نویسی شادمهر راستین - طرحی نوشتم از داستان یک قتل خانوادگی - قصه زنی بود که شوهرش را می کشد - بچه هایش می فهمند اما سعی می کنند این ماجرا را از پلیس پنهان کنند . چون مادرشان در زندگی با پدرشان اذیت شده و زجر کشیده و پدرشان ادم خوبی نبوده . برای همین داستان زندگی این دختر برایم عجیب بود . می خواستم بدانم چرا یک مادر جوان - مادرشان سن زیادی نداشت - انگار سی و شش - هفت سالش بود - با دختر های کم سنش این کار را می کنند . اما دخترک می گفت که پدرشان معتاد بوده - مادرشان را کتک می زده و اینها را به جایی رسانده که در یک اقدام جنون امیز این کار را کردند . این خیلی تکان دهنده بود که ذهنم را درگیر کرد .
    - این درگیری ها چه بود - قضاوت این رفتار یا راه حل هایی برای کمک به ان دختر ها ؟
    هزار و یک سوال برایم پیش امد . ایا این دختر گناهکار است ؟ یک دختر 15 -16 ساله یا ان پدر گناهکار است . نمی خواهم بگویم که قتل کار درستی است . در هر شرایط هم نباید این اتفاق بیافتد - ولی خوب ان پدر تاثیر داشته . بعد می رسیم به اینکه چقدر اعتیاد درد بزرگی است - چقدر بنیان خانواده مهم است - چقدر ازدواج و انتخاب طرف مقابلت مهم است - چقدر باید پایبند به اصول باشی که بچه ات به این روزها نرسد . این دختر قبل از این ماجرا - ریاضی فیزیک می خوانده و معدلش هم خوب بوده و ارزو داشته که به دانشگاه برود . اما پایه غلط زندگی پدر و مادرش او را بدبخت کرد . طبیعی است که دختری که ارزویش دانشگاه رفتن است دوست ندارد زن پیرمردی 80 ساله شود و پدر معتادی که کتکش می زند - برایش تبدیل به یک هیولا می شود . به همه اینها فکر می کنم و به این می رسم که اگر از ان داستان ها - فیلم داستانی و مستند هایی ساخته شود و خانواده ها بفهمند که بچه دار شدن کار پر مسئولیت و سنگینی است و همه چیز به هم ربط دارد - شاید این بچه ها را دیگر نبینیم . الان که متاسفم برای زندگی این بچه ها .
    - واقعا فکر می کنی که با فیلم و مستند می شود این تاثیر را روی تمام ادم های این جامعه گذاشت ؟ مثلا اگر همین فیلمنامه ات ساخته شود - می تواند تاثیر بگذارد ؟
    فیلمنامه اگر دست نوشته شود و خوب دیده شود - کارش همین است . اصلا قرار هنر این نیست که راه حلی ارائه دهد - باید مسائل و اتفاقات را نشان دهد و همین نمایش روی عده ای تاثیر می گذارد .
    - فکر می کنی دیدن "عصر جمعه" در کانون روی اهالی اش تاثیر بگذارد ؟
    واقعا نمی دانم . نمی دانم که دیدن "عصر جمعه" - دیدن سوگندی که قربانی بوده و تازه به نسبت تمام مشکلاتش توانسته سالم زندگی کند - تاثیری روی این بچه ها داشته یا نه . این بچه ها به شدت درگیر مسائل خودشان هستند . شاید خود فیلم نتوانست ان تاثیر عمیق را بگذارد اما حرف های مونا زندی در جلسه مطمئنم که این بچه ها را تحت تاثیر قرار می دهد . اما به نظرم ساختن فیلم هایی درباره معضلات جامعه خیلی بهتر از ساختن فیلم هایی سخیف است . به هر حال سینما و هر کار هنری یک رساتی دارد و رسالتش هم فقط سر گرم کردن و خنداندن مردم نیست . رسالت سینما بالا بردن سطح فرهنگ مردم است .
    - و این رسالت انگار فقط برای ادم های معمولی این جامعه است ؟
    ببین من نمی توانم خودم را جای تمام ادم هایی که "عصر جمعه" را دیده اند - بگذارم . اما من ایمان دارم که فیلم خوب - فیلمی که بازتاب معضلات اجتماعی باشد - مغرضانه نباشد و حقیقت را بیان کند - تاثیر می گذارد . اما از این جنس فیلم ها زیاد داشتیم که تاثیرشان را هم گذاشته اند . حالا این که "عصر جمعه" اکران خوبی ندارد - 5 سال برای اکران منتظر مانده و مشکلات دیگر شاید باعث شود که به ان اندازه ای که باید دیده نشود - اما داستانش روی تمام انهایی که فیلم را دیده اند - تاثیر می گذارد .
    - 5 سال پیش هم به همین بازتاب اجتماعی داستان فیلم و تاثیر گذاری اش فکر کردی که بازی در فیلم را قبول کردی ؟
    اولین دلیلم - شخص مونا زندی بود . با این که "عصر جمعه" فیلم اولش بود می دانستم که سال ها فیلم کوتاه ساخته و دستیار کارگردانانی مثل رخشان بنی اعتماد و کیانوش عیاری بوده . در برخوردهای اول هم دختری را دیدم که بسیار مسلط و با شهامت است و بعد که فیلمنامه را خواندم و شخصیت بنفشه با این که نقش اصلی نبوده - برایم جذاب شد .
    - چرا ؟
    بنفشه را دوست داشتم برای اینکه برای کشف واقعیت وارد ماجرا می شود و نماینده نسلی است که بعد از نسل دوم وارد می شود . دختری که در همان خانواده ای که خواهرش فرار کرده - در یک شهرستان برای درس خواندن در تهران می جنگد .
    - با گذشت این 5 سال "عصر جمعه" را همچنان با ان نگاه 5 سال پیش می بینی ؟
    "عصر جمعه" فلیمنامه خیلی خوبی دارد و خیلی خوب نوشته شده - هنوز بعد از 5 سال فلیمنامه اش جذاب است و کارگردانی مونا زندی هم که همچنان تازه و دوست داشتنی است .
    - 5 سال پیش دقیقا کجای این سینما بودی ؟
    ببین من از اولین روز های ورودم به سینما در سینما هیچ وقت هیچ دوره ای دوره اوجم نبوده - یعنی در تعریف مرسوم ستاره نبودم یا مثلا حضورم تضمینی برای فروش باشد . همیشه سعی کردم که در فیم های شرافتمندانه بازی کنم . فیلم هایی که حرفی برای گفتن داشته باشند - حالا با دو سه اشتباهی که در کارنامه ام داشته و دارم و خودم هم قبول دارم که اشتباه کردم .
    - این مسیر را خودت انتخاب کردی ؟
    نه هیچ بازیگری نمی تواند این را انتخاب کند . ببین من سال 80 وقتی "شب های روشن" را بازی کردم یک جنس از فیلم هایی مد بود که اصطلاحا می گفتند فیلم های دختر - پسری . ان موقع ازاین دست از فیلم ها به من هم زیاد پیشنهاد می شد و من قبول نکردم . یعنی سعی کردم وارد این نوع سینما نشوم و حتی به خاطرش یک سال بیکار بودم تا "گاهی به اسمان نگاه کن" به من پیشنهاد شد . ان موقع واقعا حس می کردم انتخاب کنم . اما بعد از ان دیگر نمی توانم بگویم که قدرت انتخاب داشتم - فقط سعی می کردم که پیشنهاد های خیلی بد را رد کنم .
    - این عدم قدرت انتخاب از کجا شروع شد ؟ از شناخته شدن و دیده شدن تو یا نه اصلا ربطی به تو نداشت و به اوضاع و روزگار ناخوشایند سینما رسیدی ؟
    واقعا فکر نمی کنم که ربطی به اوضاع سینما داشته باشد . شاید در نگاه کلی به اوضاع ناخوشایند سینما هم برسیم اما به نظرم الان بازیگر های کمی هستند که قدرت انتخاب دارند - یعنی هم فیلم های خوب به انها پیشنهاد می شود هم متوسط و هم بد - اما من این طور نیستم .
    - واقعا ؟ یعنی هانیه توسلی الان جزو ان دسته از بازیگرانی نیست که بتواند انتخاب کند ؟
    نه نیستم . واقعا خیلی اوقات فیلم هایی را دوست دارم که بازی کنم اما به من پیشنهاد نمی دهند . معمولا مجبورم بین همین پیشنهاد هایی که می شود - فیلم های خوبی را انتخاب کنم . این ماجرا اصلا هم عجیب نیست - خیلی از بازیگران با ان درگیر هستند .
    - چرا ؟
    مگر الان چند فیلم خوب درس سال ساخته می شود . اگر حساب کنیم شاید دو فیلم در سال ماندگار شوند - 10 فیلم خوب باشند و بقیه همین فیلم های سطحی هستند و این همه هم بازیگر در سینمای ایران است . خب شانس بازی در فیلم خوب کم می شود دیگر .
    - راه حلی هم برای این مشکل پیدا کردی ؟
    من ابزاری ندارم که این مسیر را عوض کنم - باید شانس بیاورم و پیشنهاد خیلی خوب داشته باشم . تنها ابزارم هم این است که فیلم های بد را انتخاب نکنم و بین همین پیشنهاد ها خوب ها را پیدا کنم . البته گاهی هم شانس نیاوردم و کارگردانی که خیلی دوستش داشتم - پیشنهاد کار داده - اما نقش را دوست نداشتم و نرفتم .
    - خوب فکر نکردی می توانی به نفع کار خودت رضایت دهی ؟ مثلا همین فیلم اخر حاتمی کیا که گفتی نقش کوتاهی به تو پیشنهاد شد و نرفتی - چرا ؟
    من حاتمی کیا را خیلی دوست دارم - اما این درباره خیلی از بازیگران هم هست . مثلا نیکی کریمی که خیلی فیلم های خوبی را بازی کرده - اما حالا چهار - پنچ سال است که خب انتخاب هایی هم متفاوت از انتخاب های قبلی اش داشته . یا مثلا مهناز افشار که وقتی وارد سینما شد در فیلم های تجاری بازی می کرد اما الان فیلم های متفاوتی در کارنامه اش دارد . یا مثلا هدیه تهرانی که سال ها ستاره بود - چند سال است ترجیح می دهد کمتر بازی کند . منظورم این است که اتفاق برای همه می افتد . من هم یک دوره ای بعد از "شب های روشن" سعی کردم در فیلم های خاص و هنری بازی کنم اما خیلی از ان فیلم ها ان چیزی نشدند و یک زمانی هم ادم بیکار می ماند و خب بازی در یک سری فیلم هایی را قبول می کند که فیلم های بدی می شوند .
    - بامزه اینجاست که مخاطب هم از همان فیلم هایی که تو دوستشان نداری - به یادت می اورند . در همین نشست بچه ها از فیلم "عاشق" تو حرف می زدند .
    اره مخاطب عام سراغ این فیلم ها می رود . دیروز یک خانمی من را در خیابان دید - به من گفت :(من عاشق فیلم "عاشق" هستم) .
    - این اذیتت نمی کند - این که فیلمی در کارنامه داری که خودت دوستش نداری و از ان دفاع نمی کنی - اما مخاطب ان را به یاد می اورد ؟
    نه - این ویژگی کار بازیگری است . در سینما هر فیلمی مخاطب خاص خودش را دارد و اصلا این فیلم ها مخاطب بیشتری دارد که الان انقدر زیاد ساخته می شوند . اما من به همان اندازه ای که این مخاطب ها را می بینم - مخاطب هایی را هم می بینم که فیلم های خاص را دوست دارند . مثلا یکبار در صف نانوایی یک اقایی به من گفت : (خانم توسلی شما چرا دیگر در فیلم هایی مثل "شب های روشن" بازی نمی کنید و "عاشق" را بازی می کنید ؟) می خواهم بگویم خیلی از مخاطبان عادی این سینما هم طرفدار ان نوع سینما هستند . به هر حال هر دو طرف ماجرا هستند دیگر .
    - همیشه ان قدر نسبی فکر می کنی ؟
    به نظرم همه چیز به هم ربط دارد و هیچ چیز مطلق نیست . اما برای اینها تصمیم گرفته ام . مثلا اینکه وقتی از من می پرسی کجای این سینما هستی یا بودی - جوابم این است . من اینجا هستم . برای اینجا بودنم تصمیم نگرفتم . بعد از 10 - 11 سال که بازی می کنم - حالا اینجا ایستاده ام . یک سری فیلم های خوب دارم و یک سری فیلم های بد . فیلم هایی مثل "شب های روشن" - "شام اخر" یا "اقا یوسف" را که تازه ساخته شده دوست دارم . یک فیلم هایی هم در کارنامه ام هست که دوستشان ندارم . طبیعتا هر بازیگری دوست دارد که کار خوب کند - اما معولا برای تصمیم گیری باید به داشته هایت نگاه کنی و گاهی امکان انتخاب خوب برای بازیگر نیست .
    - حالا از این اینجا بودن راضی هستی ؟
    من اصولا هیچ وقت از خودم راضی نیستم . نه تنها درباره بازیگری حتی درباره کارهایی که در 20 سالگی برایش نقشه کشیدم و انجام دادم یا نه هم راضی نیستم .
    - کارهایی که انجام ندادی کدام است ؟
    ببین خیلی درباره شان حرف زدم و هیچ کاری هم برایشان نکردم - واقعا دیگر نمی خواهم درباره شان حرف بزنم .
    - الان خودت را تنبیه می کنی ؟
    همیشه بیشتر از ان چیزی که هستم از خودم توقع دارم . من مدتی احساس کردم که باید پیش یک روان پزشک بروم و مدت کوتاهی این ماجرا را تجربه کردم . این سوالی که تو پرسیدی از نظر روانشناسی کاملا جای بحث دارد - این که ادمی از خودش ناراضی است - اگر خودش را اگاهانه تنبیه نکند - همیشه در ناخوداگاهش یک چیزی می گوید : (تو خوب نیستی - خوب نیستی - کوتاهی کردی و ... ) حتی ممکن است در زندگی روزمره هم به ان فکر نکنی - اما انگار یک معلم بداخلاق همیشه هست و تو را تنبیه می کند . من این اتفاق را در خودم دارم - اما همیشه سعی می کنم که اتفاق های خوب را هم ببینم .
    - اتفاق های خوب کدام است ؟
    اینکه من از 15 سالگی ارزوی بازیگری داشتم - یک دختر نوجوان در همدان که رویای بازیگری دارد . الان به خاطر رسیدن به این اتفاقی که رویای نوجوانی ام بوده - خوشحال هستم . حالا شاید این رسیدن کامل و بی نقص نباشد اما از رسیدن به ان خوشحالم .
    - حالا فکر می کنی با این اوضاع و روزگاری که سینما دارد - همچنان باید برای رسیدن به رویای 15 سالگی راضی باشی یا اوضاع بهتر می شود ؟
    خوب الان ساختن فیلم هایی مثل "عصر جمعه" سخت است اما من همچنان سعی می کنم که در فیلم های خوب بازی کنم . مثلا امسال در فیلم هایی بازی کردم که به نسبت سینمای امروز - فیلم های خوبی هستند و فقط به خاطر فروش ساخته نشدند . البته باز هیچ چیز مطلق نیست و شاید در شرایطی باشم که مجبور شوم در فیلم هایی از این دست هم بازی کنم .
    - احساس نمی کنی برای بازیگری که 10 سال است در سینما بوده - فرصت خطا کمتر است ؟
    سعی می کنم تا جایی که می توانم - حواسم به این موضوع باشد . سعی می کنم که خودم را ارتقا بدهم تا جایی که بتوانم برایش بجنگم و جایی که دیگر در اختیارم نیست - راه حلی دیگر پیدا کنم .
    - یعنی ممکن است اگر یک روزی فیلمنامه خوبی نداشته باشی 0 دیگر بازی نکنی ؟
    بله - امکانش هست . اگر یک روز فقط به من فیلمنامه های بد پیشنهاد شود - بازی نمی کنم . اما نمی توانم بگویم تا چند سال - دوست دارم انقدر قدرت داشته باشم که بتوانم به این فیلمنامه ها "نه" بگویم . ولی من متاسفانه شغلم بازیگری است - شغل دیگری برای زندگی کردن ندارم . تمام تلاشم را می کنم تا در فیلم هایی که بد هستند - به ان اعتقاد ندارم و سطحی هستند - تا جایی که بتوانم کار نکنم .
    - ان رویای 15 سالگی را از دست می دهی ؟
    ببین ان رویا خیلی عوض شده - من ان موقع ادم ها را به دو دسته - کسانی که عاشق بازیگری هستند و کسانی که عاشق بازیگری نیستند - تقسیم می کردم . اما الان دیگر این طور نیستم . الان دغدغه های دیگری هم دارم و به نظرم رشد و شخصیت از نظر هنری - بستگی به خیلی اتفاق ها دارد . من هیچ وقت نمی توانم تا اخر عمرم خودم را جدا از سینما و تئاتر ببینم . حتی اگر نتوانم بازی کنم - می توانم مخاطب و تماشاگر خوب این هنر باشم . ان رویا تحقق پیدا کرده - اما دید من با ان زمان خیلی فرق کرده .
    - سختی های سینما باعث نشده که به این رویا شک کنی ؟
    چرا - گاهی اوقات با خودم فکر می کنم کاش ژنتیک خوانده بودم . من در دبیرستان علوم تجربی خوانده بودم و در کنارش همان تماشاگر خوب سینما می ماندم . بعضی وقت ها دلم می خواهد بیشتر از مغزم کار بکشم - کارهای علمی . چند سال پیش حالم خیلی بد بود - چون فضای هنری به نظرم یک مقدار لیز است و دلم می خواست بروم یک مساله انتگرال حل کنم - همه چیز را محاسبه کنم یا ژنتیک بخوانم . به نظرم ژنتیک خیلی عجیب است .
    - پس دلت برای یک ادمی دیگر بودن هم تنگ می شود ؟
    بله همیشه این حسرت ها با ادم هست . ولی در مجموع از چیزی که الان هستم راضی هستم . یک جورهایی هم راضی هستم و راضی نیستم . می توانستم بهتر باشم اما حالا هم از رسیدن به رویا هایم خوشحالم .
    - ان فیلمنامه که گفتی ساخته می شود ؟
    نمی دانم - من خیلی از این طرح ها دارم . یک مجموعه طرح پلیسی بود که من تعدادی از ان را نوشتم - اما هیچ وقت به فیلمنامه تبدیل نشد . هر چند وقت یکبار اقای راستین به من زنگ می زنند و سراغ می گیرند اما هنوز نوشته نشده .
    - حالا ممکن است بنویسی و ما یک روزی هانیه توسلی فیلمنامه نویس داشته باشیم ؟
    امیدوارم .

با تو انگار تو بهشتم

2. 3 کاربر از پست مفید Reza سپاس کرده اند .

Aminmeshki (۰۱-۱۳۹۰-۰۲),Aznasleaftab (۰۱-۱۳۹۰-۰۵),Blue Star (۰۱-۱۳۹۰-۰۵)

3. # ADS
    Circuit advertisement

آخرین بازدید
    ۰۸-۱۳۹۷-۰۲ [ ۰۱:۰۴]
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    سپاس شده 6,151 در 2,266 پست
    حالت من
    Zodranj

عکس هایی جدید از ایرج نوذری
    میتــرســم…
    کسـی بــوی ِ تنـت را بگیــرد
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود
    و تو خــو بگیــری به مـــآنـدنـش!!!
    چـه احســآس ِخـط خطــی و مبـهـمـ یسـت!
    ایــن عــآشقــآنـه هــآی حســود مــن …

5. 2 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

arezo (۰۱-۱۳۹۰-۰۵),Aznasleaftab (۰۱-۱۳۹۰-۰۵)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    حالت من
    Zodranj

[IMG]file:///C:/Users/USER/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-7.png[/IMG]
    میتــرســم…
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود

7. 3 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

arezo (۰۱-۱۳۹۰-۰۵),Aznasleaftab (۰۱-۱۳۹۰-۰۵),M♥ná (۰۱-۱۳۹۰-۰۶)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    حالت من
    Zodranj

میتــرســم…
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود

9. 3 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    حالت من
    Zodranj

میتــرســم…
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود

11. 2 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

arezo (۰۱-۱۳۹۰-۰۵),Aznasleaftab (۰۱-۱۳۹۰-۰۵)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    حالت من
    Zodranj

میتــرســم…
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود

13. 3 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    حالت من
    Zodranj

میتــرســم…
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود

15. 3 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    حالت من
    Zodranj

میتــرســم…
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود

17. 2 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

arezo (۰۱-۱۳۹۰-۰۵),M♥ná (۰۱-۱۳۹۰-۰۶)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    حالت من
    Zodranj

میتــرســم…
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود

19. 2 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    8094
    عنوان کاربر
    rozeabi سابق
    بازیکن محبوب
    فورلان.ندود.مجیدی.جباری
    مربی محبوب
    فقط امیر قلعه نوعی
    میانگین پست در روز
    0.76
    سپاس ها
    5,844
    حالت من
    Zodranj

میتــرســم…
    نغمــه ِ دلـت را بشنــود

21. 2 کاربر از پست مفید Blue Star سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع