*** به آبـي دلان خـوش آمديـد ***

صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 157

موضوع: اخبار سینمای ایران

آخرین بازدید
    ۰۹-۱۳۹۸-۲۸ [ ۲۱:۴۰]
    شماره عضویت
    211
    عنوان کاربر
    I'm a very Neat Monster
    بازیکن محبوب
    يكي مرغ چمن بود ...
    مربی محبوب
    ...كه جفت دل من بود
    میانگین پست در روز
    2.17
    سپاس ها
    13,938
    سپاس شده 24,491 در 5,355 پست
    نوشته های وبلاگ
    20
    حالت من
    Vaaaaay

فروش خوب فیلم‌های امسال سینمای ایران ادامه دارد. جز دو کمدی پرفروش روی پرده، فروش هفتصد میلیونی این جا بدون من در سالن‌های سینمای ایران جالب توجه است.

جام جم گزارش داد:
    آمار فروش فيلم سينمايي «زنان ونوسي، مردان مريخي» پس از دو هفته نمايش از 500 ميليون تومان گذشت.
    علي سرتيپي ـ مدير عامل موسسه فيلميران ـ درباره آخرين فروش فيلم‌هاي روي پرده گفت:‌«زنان ونوسي مردان مريخي »به كارگرداني كاظم راست گفتار با دراختيار داشتن 23 سينما در تهران به فروش 330 ميليوني دست يافته است.
    به گفته‌ي وي، اين فيلم 180 ميليون تومان نيز در شهرستان‌ها فروش داشته است و با اين حساب فروش اين فيلم پس از سه هفته نمايش به حدود 510 ميليون تومان رسيده است.

سرتيپي درباره فروش «زندگي با چشمان بسته» رسول صدرعاملي گفت: «زندگي با چشمان بسته» در 17 سينما در تهران، 127 ميليون تومان بليت فروخته است.
    وي ادامه داد: «زندگي با چشمان بسته» هنوز در شهرستان‌ها سينمايي در اختيار ندارد و ممكن است اكران شهرستان‌هاي آن در هفته آينده آغاز شود.

مدير عامل فيلميران درباره آخرين وضعيت فروش «ورود آقايان ممنوع» هم گفت:‌اين فيلم اكنون تنها در سه چهار سينماي محدود به نمايش در مي‌آيد اما در همين تعداد سينما نيز شب گذشته 4 ميليون تومان فروخت.
    سرتيپي خاطرنشان كرد:اكران «ورود آقايان ممنوع» در شهرستان هنوز هم پرمخاطب است و به نظرم اكران فيلم اگر مي‌توانست ادامه پيدا كند، حداقل يك ميليارد تومان ديگر نيز مي‌فروخت.

از سوی دیگر به گزارش فارس:
    فيلم سينمايي «شيش و بش» به كارگرداني بهمن گودرزي با موضوع كمدي اجتماعي در دو روز اول نمايش خود به فروش 71 ميليون توماني در تهران دست يافت.
    سعيد پاكستاني يكي از مسئولين فروش دفتر پخش هدايت فيلم در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي فارس گفت: فيلم با استقبال بسيار خوبي از سوي تماشاگران مواجه شده است و شب گذشته در تمام پرديس‌هاي سينمايي و تعدادي از سالن‌هاي سينما در سانس فوق‌العاده به نمايش درآمد.
    وي در ادامه افزود: فيلم در تهران 30 سالن سينما در اختيار دارد و روز چهارشنبه 22 ميليون تومان و روز پنج شنبه به فروش 49 ميليون تومان دست يافت. فيلم همزمان با تهران در 20 شهرستان به نمايش درآمده است اما هنوز آمار دقيقي از فروش شهرستان به دست ما نرسيده است.
    «شيش و بش» روایت دوستی‌هایی است که سرانجامی ندارند. فیلم یک داستان کمدی دارد که فضای اصلی آن درگیری میان دو دوست است که هرکدام می خواهد از دیگری پیشی بگیرد.
    در این فیلم محمدرضا گلزار، امین حیایی، آنانعمتی، رضا رشیدپور، شهنام شهابی و… به ایفای نقش مي‌پردازند.
    فيلمنامه «شیش و بش» اولين تجربه محمدرضا گلزار در زمينه نويسندگي است كه توسط پیمان قاسم‌خانی و خشایار الوند بازنویسی شده است.

همچنین به گزارش شبکه ایران:
    فیلم سینمایی «اینجا بدون من» ساخته بهرام توکلی که نه فقط در ایران مورد توجه مخاطبان واقع شده و فقط در تهران حدودا 600 میلیون تومان فروش داشته بلکه نمایش آن در جشنواره معتبر مونترال هم با توجه مخاطبان و منتقدان روبرو شده و جایزه بهترین بازیگر زن این فستیوال را هم به خود اختصاص داده این روزها آخرین روزهای اکران رسمی خود را می گذراند.
    این فیلم در حالی وارد هفته هشتم و در واقع آخرین هفته نمایش خود شده که تنها چهار سالن سینما در اختیار دارد اما با این حال استقبال مخاطبان از آن همچنان ادامه دارد و دقیقا به همین دلیل است که دست اندرکاران پخش این فیلم با انتشار آخرین آگهی این فیلم در رسانه ها سعی دارند آنهایی که هنوز این فیلم را ندیده اند به تماشای آن دعوت کنند.

آزادی، فرهنگ، پردیس ملت، ایران و عصرجدید سینماهایی هستند که طی هفته پیش رو به نمایش «اینجا بدون من» ادامه خواهند داد.
    در آخرین آگهی تبلیغاتی «اینجا بدون من» هم با نام بردن از این سینماها، حضور مخاطبان برای تماشای این فیلم در سینما نشانه زنده بودن سینما دانسته شده و در پایان نیز اظهار امیدواری شده که روزهای خوب سینما از این که هست هم بهتر شود!

و بالاخره طبق آمار شب گذشته برنامه «هفت»، فروش فیلم ورود آقایان ممنوع در کل کشور به پنج میلیارد و نهصد ميليون تومان رسیده که این به اندازه فروش اخراجی‌ها3 در تمام ایران است. به این ترتیب فیلم رامبد جوان با عبور از مرز شش میلیارد تومان به زودی جای اخراجی‌ها3 در جدول پرفروش‌های سینمای ایران را خواهد گرفت.
    از کسی که مربیگری کار درجه چندم اوست، بیش از این نمی‌توان انتظار داشت

Life is good... I'm not at all unhappy!
    I'm quite content to go about my life believing in nothing...!
    With no fear that there might be something more out there!
    !!

ویرایش توسط شيخ الرييس : ۰۷-۱۳۹۰-۰۸ در ساعت ۱۵:۱۸

2. کاربر روبرو از پست مفید شيخ الرييس سپاس کرده است .

khashayar (۰۷-۱۳۹۰-۱۰)

3. # ADS
    Circuit advertisement

آخرین بازدید
    ۰۹-۱۳۹۵-۱۰ [ ۱۲:۱۳]
    شماره عضویت
    8254
    عنوان کاربر
    M1laD.Ms سابق
    بازیکن محبوب
    بهرام
    مربی محبوب
    ژنرال
    میانگین پست در روز
    0.46
    سپاس ها
    1,686
    سپاس شده 2,407 در 992 پست
    نوشته های وبلاگ
    1

Thanks

گزارشی از جشنواره سان فرانسیسکو و مستند بهرام در 10 سپتامبر

ایران از راه دور؛ گزارشی از جشنواره فیلم‌های ایرانی در سان فرانسیسکو

سام‌علی کاشانی

سام‌علی کاشانی، نام یکی از فیلم‌سازانی است که در این جشنواره حضور داشت و خودش نمونه‌ای از ایرانیانی بود که خارج از کشور به دنیا آمده‌اند و دوست دارند که ایران را بشناسند.

آقای کاشانی بعد از تحصیل در رشته فیلم‌سازی برای اولین بار در زندگی‌اش به ایران می‌رود. به کشوری که تا آن زمان ندیده بود. شش ماه در ایران می‌ماند و در آنجا از جمله کارهایی که می‌کند این است که یک مستند درباره یکی از خوانندگان رپ ایرانی می‌سازد. این فیلم «بهرام، رپر ایرانی» نام دارد.

کارگردان در این فیلم به یکی از استودیوهای زیرزمینی در تهران رفته است. جایی که موسیقی رپ در آنجا تولید می‌شود و ضمن گفتگو با بهرام، کارهای او را هم نشان می‌دهد و اینکه چطور دوست‌داران موسیقی رپ سعی می‌کنند با کمترین هزینه موسیقی تولید کنند و آن را به دست مخاطبان خود برسانند. آخر سر هم پولی دستشان را نمی‌گیرد.

بعد از این فیلم، سام‌علی کاشانی به همراه ستار، خواننده ایرانی که او هم به واسطه یک موزیک ویدیوی جدیدش در این جشنواره حضور داشت به روی صحنه رفت. آقای کاشانی اول از همه به مخاطبان گفت که برایش حرف زدن به انگلیسی ساده‌تر است اما دوست دارد که به فارسی به سوال‌ها جواب دهد. این کار را هم تلاش کرد انجام دهد اما … چند کلمه‌ای هم به انگلیسی گفت تا بتواند راحت‌تر حرفش را بزند.

وقتی در خارج از سالن از او پرسیدم که آیا فکر می‌کند آنقدر فرهنگ مردم ایران را می‌شناسد که بتواند از آنها فیلم‌ بسازد، گفت که فکر می‌کند می‌تواند و گفت که دوست دارد بار دیگر به ایران برود و فیلم بسازد. او برای شناختن کشوری که پدر و مادرش از آنجا آمده‌اند ترجیح می‌دهد که به آنجا سفر کند و خودش از نزدیک آن کشور را تجربه کند.

منبع خبر : بی بی سی فارسی
    من 20 ساله به این دنیا دیه دادم ... گ*ه نکن تو اعصابم دیه ی تو چیزی نیست

با خیال تو به سر بردن اگر هست گناه///با خبر باش که من غرق گناهم هر شب
    ویرایش توسط حجت الهیپ هاپ : ۰۶-۱۳۹۰-۲۲ در ساعت ۰۹:۳۲

5. کاربر روبرو از پست مفید حجت الهیپ هاپ سپاس کرده است .

khashayar (۰۷-۱۳۹۰-۱۰)

آخرین بازدید
    ۰۹-۱۳۹۵-۱۰ [ ۱۲:۱۳]
    شماره عضویت
    8254
    عنوان کاربر
    M1laD.Ms سابق
    بازیکن محبوب
    بهرام
    مربی محبوب
    ژنرال
    میانگین پست در روز
    0.46
    سپاس ها
    1,686
    سپاس شده 2,407 در 992 پست
    نوشته های وبلاگ
    1

تیزر فیلم " بهرام ، یک رپر ایرانی " که قرار 10 سپتامبر 2011 در فستیوال فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو اکران بشه
    ( که شد ! )

دانلود :

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]"
    [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
    من 20 ساله به این دنیا دیه دادم ... گ*ه نکن تو اعصابم دیه ی تو چیزی نیست

با خیال تو به سر بردن اگر هست گناه///با خبر باش که من غرق گناهم هر شب

7. 2 کاربر از پست مفید حجت الهیپ هاپ سپاس کرده اند .

khashayar (۰۷-۱۳۹۰-۱۰),شيخ الرييس (۰۷-۱۳۹۰-۰۸)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    211
    عنوان کاربر
    I'm a very Neat Monster
    بازیکن محبوب
    يكي مرغ چمن بود ...
    مربی محبوب
    ...كه جفت دل من بود
    میانگین پست در روز
    2.17
    سپاس ها
    13,938
    نوشته های وبلاگ
    20
    حالت من
    Vaaaaay

سردار سینمای جنگ تماشاگران تلویزیون را غافلگیر کرد
    شرمندگی، فریاد، بغض و خشم‌ ابراهیم حاتمی‌کیا

ابراهیم حاتمی‌کیا، در شب تولدش در یک برنامه زنده تلویزیونی «حرف‌های ناگفته» صریحی را مطرح کرد.

به گزارش خبرآنلاین، ابراهیم حاتمی‌کیا یکشنبه شب با حضور در برنامه تلویزیونی پارک ملت مروری گذرا بر تاریخ سینمای جنگ و فضایی داشت که آثارش را در آن خلق کرده است.

در ادامه بخش‌هایی از سخنان ابراهیم حاتمی‌کیا می‌آید:
    چیزی به اسم سفارش از بیرون را نمی‌فهمم. عین عسل باید شهد در وجودم بنشیند. بخشی از هنر تجلی نفس است فقط باید گفت که خدا کند عاقبت بخیر شویم!
    سینما خیلی منیت دارد و مرز باتلاقش خیلی سریع است و آدم را سریع می‌بلعد؛ ولی آنهایی که از این باتلاق رد می‌شوند تاثیر گذارند.
    هميشه این بحث هست، اینکه عزیز این سیستم هستم، می‌گفتند به آلمان رفته، بودجه ارزی و... در صورتی که در خانه‌ای که کاروانسرا بود کار و زندگی می‌کردیم. لحظه برگشتن در هواپیما داشتیم سکانس‌های پایانی را می‌گرفتیم.
    در خاکستر سبز فیلم نامه‌ای زیر بغل زدم و به کشوری رفتم که هیچ شناختی به آن نداشتم. الان از اینجا تا کرج باید برنامه داشته باشم. نمی‌دانم آن موقع چه انرژی و باوری بود!!
    راست می‌گویند که برو فیلم‌های جنگیت را بساز؛ ولی معلوم نیست که ما درست می‌گوییم یا مردم درست می‌گویند. عزیزانی به شکل تشویقی و تهدیدی می‌گویند.
    دیگر فیلمی که فضای بچه‌های جنگ را تعریف کند نداریم. نمی‌دانم از کی این انحراف و کج شدن آغاز شد. یک چیزی را مردم می‌خواهند و یک چیزی را جبهه رفته‌ها و یک چیزی را مسوولان می‌خواهند.
    من آن موقع می‌رفتم پیش فرمانده لشگری که من را می‌شناخت. الان باید در لابیرنتی بروم که هر لحظه بخواهند من را زمین می‌زنند و به حقارت می‌اندازند.
    آزمایش‌های ما باید جواب بدهد. تست زدن پول و وسیله می‌خواهد.
    مثال می‌زنند و می‌گویند برو سرباز رایان بساز. تو این را می‌گويی که من را تحقیر کنی!؟ یک چیزی بگو که بگنجد!
    سینمای جنگ فیلم کم دارد. از این گلستان جنگ نگفتیم به والله.

از همان روزی که مدیریت شد به اینجا رسیده‌ایم. چرا در حوزه جنگ اینقدر به جایی می‌رسیم که سریال «نابرده رنج» ساخته می‌شود.
    سینمای جنگ سینمای فرتوت قدیمی کهنه است. نسبت مردم با سینمای جنگ و رابطه‌شان با فیلم‌های جنگی چگونه است؟ فیلم‌هایی که درباره متن جنگ است. چندتایی مرحوم ملاقلی‌پور ساخته و چندتایی درویش و یکی را کمال ساخته. در دهه اخیر چه کسی را بگویم؟!!
    افرادی که الان هستند بیایند بگویند که چه کرده‌اند. اگر نتیجه‌اش فیلم‌های تلویزیونی درباره جنگ است که خیلی عقب‌نشینی است.
    به خداوندی خدا! از این جنگ خیلی حرف می‌شود بیرون کشید. بیست سال است که دارم می‌گویم؛ ولی گوش شنوایی نیست.
    کجا از فرهنگ‌هایی که رفتند حرف زدیم. کجا از متوسلیان حرف زدیم؟

جشنواره‌ها سینمای ما را از رمق انداخت. خداوند ان‌شاالله محبت موکت قرمز را از دل ما بیرون کند.
    مدیریت‌ها هم برخی اوقات کاری می‌کنند که انرژی فیلمسازان جوان به سمتی که آنها می‌خواهند رفته است.
    یکی از ضربه‌های سینمای محتضر ما این است که برخی سینماگران حرف تازه‌ای ندارند و می‌خواهند به هر نحوی مردم را به سینما بیاورند.
    ما نه این طرف [داخل] جایی داریم و نه آن طرف [در جشنواره‌های خارجی].

الان در سینما جنگیدن برای بقا داشتن خیلی سخت است. بقا خیلی سخت شده است.
    الان وقتی در دانشگاه‌ها خاطره‌ای از جنگ می‌گویم، می‌بینم که چطور دانشجوها سحر می‌شوند.
    سه سال برای «گزارش یک جشن» چیزی نگرفته‌ام. روزنامه‌ای فاش کرده بود که از فارابی پول گرفتم. من که از خودم پول نداشتم.
    من از روزی می‌ترسم که سرم را نتوانم در برابر خانواده‌های شهدا بلند کنم.

اینها رفتند.......[قطع سخنان حاتمی‌کیا و ادامه جملات با بغض] تنها دغدغه‌ام این است که نتوانم سربلند کنم. نجابت می‌کنند و فکر می‌کنند که همه چیز دست ماست. خانواده شهید یعنی کاکل نظام. الان سهمیه جزو متلک‌های این جامعه است. به قول یکی از اینها همه‌اش مال تو فقط بابام را به من بده!
    اگر بگویند حرف روز را بگو دوست دارم از اینها حرف بزنم.
    وقتی می‌خواستم آژانس را بسازم دوستانم می‌گفتند نساز. یک عزیزی گفت فیلمنامه را بسوزان.
    چاه فریادهایم همسرم است.

!!

9. 2 کاربر از پست مفید شيخ الرييس سپاس کرده اند .

kajol.ss (۰۷-۱۳۹۰-۱۰),khashayar (۰۷-۱۳۹۰-۱۰)

آخرین بازدید
    ۰۸-۱۳۹۷-۱۱ [ ۱۰:۱۷]
    شماره عضویت
    7491
    عنوان کاربر
    مدیر بخش فوتبال خارجی - متعصب ترین کاربر آبی دلان از دید کاربران در "انتخابات سالانه برترین های آبی دلان در سال 93"
    بازیکن محبوب
    مجتبی جباری
    مربی محبوب
    ناصرخان-منصورخان-امیرخان
    میانگین پست در روز
    2.78
    سپاس ها
    18,025
    سپاس شده 43,693 در 8,478 پست

ویترین امتیازات

همکاري بدون مجوز تورج اصلانی با فيلم‌هاي بین‌المللی سینمای ایران کار دستش داد
    خبر گزاری متعلق یه معاونت سینمایی خبر داد که تورج اصلاني مدير فيلم برداري جوان سينماي ايران به دليل همکاري غيرقانوني با فيلم هاي خارجي ممنوع الخروج شد. به نقل از سایت متعلق به معاونت سینمایی یعنی خبرگزاري سينماي ايران، وي که براي فيلم برداري چند پلان باقي مانده از فيلم سينمايي «بغض» به کارگرداني رضادرميشيان و مذاکره با يک تهيه کننده بين المللي عازم ترکيه بود، پس از سوار شدن بر هواپيما و پيش از پرواز هواپيما، توسط ماموران به بيرون از هواپيما انتقال داده و از خروج وي از کشور جلوگيري شد.

اصلاني مدير فيلم برداري فيلم هايي همچون: «بدرود بغداد»، « چند کيلو خرما براي مراسم تدفين »، « سن پترزبورگ »، «سوت پايان» ، «خواب سفيد» و... بوده است. با وجود ممنوعيت تلويحي همکاري با پروژه هاي خارجي، وي اخيرا در کشور ترکيه فيلم برداري فيلمي را به کارگرداني بهمن قبادي به عهده داشت که در آن بازيگراني همچون بهروز وثوقي ايفاي نقش مي کردند.

اصلاني قرار بو در سفر به ترکيه، ضمن فيلم برداري پلان هاي باقيمانده فيلم «بغض»، مذاکراتي با کمپاني نيويورکي سوردريم که تهيه کنندگي چند فيلم از سينماگران ديگر ايراني را هم به عهده داشته انجام دهد.

اين کمپاني قرار بود از اصلاني به عنوان فيلم برداري يک فيلم اپيزوديک که قرار است به کارگرداني چهار کارگردان بين المللي يعني «اميرکاستاريکا» ، «ميرا ناير» فيلمساز هندي برنده نخل طلا، «پائولوسورنتينو» کارگردان سرشناس ايتاليايي و «گيلرمو آريه گا» نويسنده فيلم هاي بابل و 21 گرم ساخته الخاندرو گنزالس ايرانيتو ساخته شود، مذاکراتي را انجام دهد که از اين همکاري بازماند.

خبر گزاری متعلق به معاونت سینمایی در پایان نوشته :معاونت سينمايي بارها نسبت به رفتارهاي خارج از عرف سينمايي سينماگران ايراني هشدار داده و از آنها درخواست کرده تا براي جلوگيري از بروز مشکلات «غير سينمايي»، پيش از چنين فعاليت هايي استعلام‌هاي لازم را از معاونت سينمايي انجام دهند تا گرفتار چنين مشکلاتي نشوند.

با تو انگار تو بهشتم

11. کاربر روبرو از پست مفید Reza سپاس کرده است .

khashayar (۰۷-۱۳۹۰-۱۰)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    7491
    عنوان کاربر
    مدیر بخش فوتبال خارجی - متعصب ترین کاربر آبی دلان از دید کاربران در "انتخابات سالانه برترین های آبی دلان در سال 93"
    بازیکن محبوب
    مجتبی جباری
    مربی محبوب
    ناصرخان-منصورخان-امیرخان
    میانگین پست در روز
    2.78
    سپاس ها
    18,025

ویترین امتیازات

اعتراض شدید دو نویسنده دفاع مقدس به مسعود ده‌نمکی و اخراجی‌هایش
    فیلم اخراجی ها یک توهین آشکار به دفاع مقدس بود

داود امیریان و محمدحسین جعفریان دو نویسنده عرصه دفاع مقدس، از کارگردان سه‌گانه «اخراجی‌ها» به دلیل «رعایت نکردن ارزش‌های جبهه» شدیداً انتقاد کردند. چهل و ششمین نشست «دگرخند» با موضوع بررسی طنز در ادبیات دفاع مقدس و با عنوان «ورود ترکش ممنوع» عصر روز چهارشنبه (30 شهریور) با حضور محمدحسین جعفریان و داود امیریان در سالن شماره 2 تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

امیریان: از هجو درباره جنگ دوری کنیم

در ابتدای این نشست داود امیریان با مقایسه تحولات سال‌های اخیر و تغییر نگاه به جنگ و ورود طنزپردازان به این عرصه، گفت: امروز جاده طنز کمی بازتر شده است ولی همچنان باید مراقب بود که از هجو درباره جنگ دوری کنیم.

این طنزنویس با برشمردن مثال‌هایی از طنز موقعیت، افزود: این سوژه‌ها گاهی بسیار ناب هستند ولی متاسفانه چندان به آنها پرداخته نمی‌شود و طنزپردازان ما اساساً توجهی جدی به طنز موقعیت ندارند.

نویسنده کتاب‌هایی مانند «مین نخودی» و «جام جهانی در جوادیه» همچنین از اینکه به گفته او حصاری ممنوع به دور زندگی رزمندگان در دوران دفاع همانند زندگی پیشوایان دینی، کشیده شده است، انتقاد کرد و گفت: برخلاف آنچه ما درباره زندگی پیامبر و ائمه (ع) فکر می‌کنیم، آنها به هیچ وجه چهره‌ای عبوس یا رفتاری خشک نداشته اند.

نویسنده داستان بهنام (زندگینامه شهید بهنام محمدی) ادامه داد: متاسفانه همین تصور اشتباه به جنگ هم کشیده شده است ولی رسانه‌ای مثل تلویزیون هر وقت می‌خواهد از جنگ سخن بگوید، فقط صحنه‌های گریه و زاری را نشان می‌دهد.

این طنزنویس در عین حال از تعرض به ارزشهای دفاع مقدس از سوی برخی چهره‌ها که خود را نیروهایی فوق‌العاده ارزشی می‌دانند، انتقاد کرد و گفت: به عنوان نمونه می‌گویم فیلم «اخراجی‌ها» یک توهین آشکار به دفاع مقدس بود.

جعفریان: ده‌نمکی شعرم را بدون اجازه من در «اخراجی‌ها» استفاده کرده است

در این نشست همچنین محمدحسین جعفریان نویسنده، شاعر و مستندساز در سخنانی با تائید سخنان امیریان درباره باز شدن فضای نوشتن درباره دفاع مقدس به شیوه‌ای طنز در مقایسه با سال های قبل، گفت: زمانی بود که نمی‌شد از نگاه طنز به فرهنگ جبهه و جنگ نگریست در حالی که این اصلاً در فرهنگ جبهه وجود ندارد و جنگ ما سرشار از زندگی بود.

خالق آثاری مانند «در حاشیه شط»، «پنجره‌های رو به دریا» و «فریادی پشت پنجرهٔ جهان» در عین حال بر لزوم جمع‌آوری خاطرات تمامی کسانی که به نحوی با جبهه‌ها ارتباط (خواه مستقیم خواه غیرمستقیم) داشته‌اند، تاکید کرد و افزود: اگر نسلی که جنگ را تجربه کرده، به زیر خاک رود، همه خاطراتش را هم با خود به زیر خاک می‌برد.

جعفریان ادامه داد: در حالی که طنزنویسان ما هم در عرصه شعر و هم در عرصه نوشتار می‌توانند این خاطرات را دستمایه تولید آثار غنی بکنند و معتقدم می‌توان ژانرهای جدیدی با این غنایم، تولید کرد.

سازنده فیلم‌های مستندی مانند «شیر دره پنجشیر یا حماسه ناتمام» (درباره زندگی احمدشاه مسعود) و «نسل گمشده» (درباره جنگ بوسنی) همچنین بر لزوم گردآوری خاطرات آن دسته از عراقی‌ها که در جنگ با ایران حضور داشتند، تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم به آن طرف جبهه هم نیم نگاهی داشته باشیم و خاطرات نیروهای عراقی را از نبردشان با ایران بگیریم، می‌توانیم به تکمیل پروسه جمع‌آوری خاطرات جنگ امیدوار باشیم.

این شاعر همچنین طنزپردازان را از آلوده کردن فضای دفاع مقدس به هجو، بر حذر داشت و در ادامه بار دیگر با انتقاد از مسعود ده‌نمکی (سازنده سه‌گانه «اخراجی‌ها») به سبب رعایت نکردن کپی رایت شعر او (جعفریان) در یکی از این فیلم‌ها، گفت: آقای ده‌نمکی بدون اجازه من، شعرم را در تیتراژ پایانی فیلمش استفاده کرده و حتی حاضر نیست یک بلیط برای من بفرستد چه برسد به رعایت حق مولف!

جعفریان همچنین از اینکه به گفته او «این نوع فیلم‌ها به الگویی برای برخی دیگر از فیلمسازان تبدیل شده است» اظهار تاسف کرد.

منبع : مهر

با تو انگار تو بهشتم

13. کاربر روبرو از پست مفید Reza سپاس کرده است .

khashayar (۰۷-۱۳۹۰-۱۰)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    211
    عنوان کاربر
    I'm a very Neat Monster
    بازیکن محبوب
    يكي مرغ چمن بود ...
    مربی محبوب
    ...كه جفت دل من بود
    میانگین پست در روز
    2.17
    سپاس ها
    13,938
    نوشته های وبلاگ
    20
    حالت من
    Vaaaaay

پروژه ملی / سینمایی کوروش کبیر در راهروهاي ارشاد

با پايان يافتن نگارش فيلمنامه پروژه ملي ـ سينمايي «کوروش کبير» توسط مسعود جعفري جوزاني درخواست پروانه ساخت فيلم به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ارائه شد.

علي معلم تهيه‌کننده فيلم سينمايي «کوروش کبير» با اعلام خبر فوق اعلام کرد: «همانگونه که در خبرهاي گذشته ذکر شد، پس از يک سال تحقيق و پژوهش بر روي زندگاني کوروش، اکنون با پايان يافتن نگارش کتاب اول اين فيلم، مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد. داستان فيلم از کاخ اکباتان و دربار آستياگ آغاز مي‌شود و زندگي کوروش از تولد تا بنيانگذاري تمدن هخامنشي و حکومت پارسيان را تا مرگ او دنبال خواهد کرد.»
    وي در ادامه اين خبر افزود:«با صدور رسمي پروانه ساخت فيلم طي يک کنفرانس مطبوعاتي، شرايط همکاري هنري و نحوه مشارکت در سرمايه‌گذاري فيلم براي علاقه‌مندان تشريح خواهد شد.»

!!

15. 3 کاربر از پست مفید شيخ الرييس سپاس کرده اند .

kajol.ss (۰۷-۱۳۹۰-۱۰),khashayar (۰۷-۱۳۹۰-۱۰),SogandAbi (۰۷-۱۳۹۰-۲۶)

آخرین بازدید
    ۰۳-۱۳۹۲-۲۵ [ ۱۸:۵۰]
    شماره عضویت
    391
    عنوان کاربر
    Banned
    بازیکن محبوب
    تمام دروازه بان هاي دنيا، فرهادمجیـدی ، كـاكـا
    مربی محبوب
    اسـطـوره بـیــاد مــانـدنــی نـاصـر حـجـازی ، پــورحـ
    میانگین پست در روز
    3.97
    سپاس ها
    65,488
    سپاس شده 61,029 در 16,218 پست
    نوشته های وبلاگ
    6

تبریزی: وزارت ارشاد دوست ندارد مردم فیلم من را ببینند

کارگردان فیلم سینمایی «خیابان‌های آرام» درمورد ممنوعیت تبلیغات نمایش این فیلم واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، «خیابان‌های آرام» ساخته کمال تبریزی بعد از پایان نمایش عمومی «سعادت‌آباد» در گروه سینمایی آزادی اکران خواهد شد. در این بین، محدودیت تبلیغات این فیلم سینمایی تبریزی را به واکنش وا داشته است.

او در این زمینه گفت: «بالاخره «خیابان‌های آرام» پروانه نمایش گرفت و قرار است بعد از «سعادت‌آباد» درگروه سینما آزادی اکران شود، ولی ظاهرا قرار است این فیلم هم مثل فیلم‌های دیگر به خاطرموضوعش مورد بی‌مهری رایج قرار بگیرد.»

تبریزی اظهار داشت: «برای مثال، زمان صدور پروانه نمایش را طوری عقب انداختند که نوبت اکران درست مصادف با ماه‌های محرم و صفر مصادف شود و فقط هم به این امر بسنده نکردند و به تهیه‌کننده و پخش‌کننده هم اعلام کردند اختصاصا برای این فیلم، حق هیچگونه تبلیغی نه در سطح شهر و نه در تلویزیون ندارید.»

این کارگردان گفت: «این تصمیم برای اولین بار در طول تاریخ سینمای ایران از طرف مسئولان کشور برای شرایط نمایش یک فیلم سینمایی گرفته شد. در واقع با زبان بی‌زبانی این نکته را اعلام کرده‌اند که ارشاد دوست ندارد مردم این فیلم را ببینند.»

کارگردان فیلم‌های «گاهی به آسمان نگاه کن» و «مارمولک» اظهار داشت: «این اقدام صورت می‌گیرد تا جایی که امکان دارد فیلم «خیابان‌های آرام» کمترین بیننده را داشته باشد و این از سیاست‌ها و روش‌های نوین حمایت از سینمای ایران است.»

تبریزی گفت: «ما حق هیچگونه تبلیغی برای نمایش این فیلم نداریم. مردم آهسته بیایند و فیلم را در کمترین تعداد ممکن ببینند و آهسته بروند. خدایا در این دوران پرافتخار به داد مظلومیت سینمای ایران برس.»

او همچنین با انتقاد از محمود رضوی تهیه‌کننده فیلم، گفت: «از آقای رضوی تهیه‌کننده محترم نیز گله دارم. ایشان تقریبا هیچ عکس‌العمل مناسب در برابر بلایایی که بر سر فیلم نازل می شود، ندارد. هیچ اعتراضی را دربرابر این موضوع منعکس نکرده و حتی از من خواست اصلاحات بیشتری را نسبت به آنچه ارشاد اعلام کرده بود انجام دهم تا خدای نکرده نیروی انتظامی هم از ما رنجیده خاطر نشود. فعلا در ساخت فیلم باید مراقب رنجش خاطر همه بود. رنجش خاطر فیلمساز اهمیتی ندارد.»

17. 2 کاربر از پست مفید SogandAbi سپاس کرده اند .

khashayar (۱۲-۱۳۹۱-۰۳),بهنام (۰۷-۱۳۹۰-۲۶)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    7491
    عنوان کاربر
    بازیکن محبوب
    مجتبی جباری
    مربی محبوب
    ناصرخان-منصورخان-امیرخان
    میانگین پست در روز
    2.78
    سپاس ها
    18,025

ویترین امتیازات

پاسخ ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، نگارجواهریان، هانیه توسلی و باران کوثری به چرندیات سلحشور دزد ...

پنج بازیگر زن سرشناس سینمای ایران در یادداشتی به اظهارات اخیر فرج‌الله سلحشور کارگردان مجموعه «یوسف پیامبر» پاسخ دادند.
    به گزارش خبرآنلاین، در این متن که به امضای ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، نگار جواهریان، هانیه توسلی و باران کوثری رسیده، آمده است: «جناب آقای سلحشور، از اینکه می‌بینیم آن همه پرداختن به زوایای نورانی زندگی پیامبران و سرمشق قرار دادن منش ایشان تاثیری در کلامتان نداشته، و در نهایت شهرتتان را از نفرت‌پراکنی و بی‌ادبی در برابر هم‌نوعانتان به دست آورده‌اید، بسیار متاسفیم.»
    در بخش پایانی این متن آمده: «ای کاش لطف کنید سینمایی را که خجالت می‌کشیم بگوییم شما را یاد کجا می‌اندازد به حال خود رها کنید، شاید که رستگار شوید و آرامش و صلح و محبت به وجدان نگرانتان بازگردد.»

سلحشور کارگردان سینما و تلویزیون در آخرین گفت‌و‌گوی خود با خبرگزاری پانا گفته بود: «هنرپیشه‌های زن ایران خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند و سینمای ایران باید هم برای ادامه فعالیت خود فاحشه بین‌المللی بیاورد. سینمای ایران فاحشه‌خانه است، مگر صبح تا شب عکس های هنرمندان چاپ نمی‌شود؟ وقتی زن‌های ما افتخارشان این است که عکس‌های خود را به صورت نیمه‌عریان در اینترنت بگذارند، یعنی خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند.»

با تو انگار تو بهشتم

19. کاربر روبرو از پست مفید Reza سپاس کرده است .

khashayar (۱۲-۱۳۹۱-۰۳)

آخرین بازدید
    شماره عضویت
    7491
    عنوان کاربر
    بازیکن محبوب
    مجتبی جباری
    مربی محبوب
    ناصرخان-منصورخان-امیرخان
    میانگین پست در روز
    2.78
    سپاس ها
    18,025

ویترین امتیازات

باز هم کارگردان "آژانس شیشه ای" و "روبان قرمز" ، سازنده ی شاهکارهای "درباره ی الی" و "جدایی نادر از سیمین" رو متهم کرد.

متن نامه ی باورنکردنی و پر از بغض و کینه حاتمی کیا که مثلا برای تحسین یه حبه قند میرکریمی نوشته شده :
    «يا لطيف

خير ببيني آقا سيدرضاي ميرکريمي.
    ... ...
    کام‌ات شيرين. اگر اين حَبّه قندت نبود، يادمان مي‌رفت کجايي هستيم و با کامِ تلخ در صفِ سفارتِ خرس‌نشان ايستاده بوديم تا از سرزمين هميشه آفتاب‌مان به جبرِ همكار تلخ‌مزاج، همه مهر دروغ بر پيشاني، متقاضي پناه به سرزمين هميشه ابري بگيريم.

خير ببيني برادر. تو با حَبّه قندي کام دودگرفته‌مان را شُستي و به يادمان آوردي که ايراني هستيم. نامي داريم و نشاني. ادبي داريم و آدابي، که به وقت شادماني بدانيم چه بايد کنيم و به وقت عزا چه بايد باشيم.

سيّد عزيز، متوقع نباش که با اين حَبّه قندت قادر به شيرين کردن کامِ جفامسلکان باشي. اين تلخي به بلنداي نسلِ اين نهضت همچنان ادامه‌دار است، ولي بدان، اين بارانِ سياهِ جفايِ غريبه‌هايِ دوست‌نما، پاياني دارد. تو حوصله کن و مباد که شکايت به غريبه بري. تو شاگردِ مکتبِ فردوسي و حافظي که نه کوچيدند و نه شوقِ ترکِ سرزمين به فرزندانشان دادند. اين عصر وارونگي پاياني دارد برادر!»

برادرت ابراهيم حاتمي‌کيا

برگ‌ريزان يکهزاروسيصدونود

نظر شما چیه دوستان عزیز؟

با تو انگار تو بهشتم

21. کاربر روبرو از پست مفید Reza سپاس کرده است .

khashayar (۱۲-۱۳۹۱-۰۳)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع